Uit_koduka_päis-3-01.jpg

Linnafestival UIT

Linnafestival UIT on 18.-21. augustil 2021 seitsmendat korda toimuv kohaspetsiifilise kunsti festival, mille eesmärgiks on avastada Tartu linnaruumi. UIT tunneb huvi selle vastu, kuidas me linnaruumi tunnetame ja kasutame ning teeb distsipliinideülest koostööd nii kohalike kui ka väliskunstnikega selleks, et pakkuda publikule võimalust oma linna teisest perspektiivist vaadelda. Festival innustab avalikku ruumi nautima ja mõtisklema selle üle, mida saaks me kõik koos teha selleks, et meie linnad oleksid kodusemad ja mitmekesisemad.

Festivali programmis on teosed, mis on linnaruumiga arvestavad või sellest välja kasvavad: etendused, kontserdid, linnatuurid- ja mängud, sealhulgas on ka lastele suunatud tegevusi. Varasematel aastatel on festivali külastanud artistid näiteks Itaaliast, Hispaaniast, Suurbrittanniast, Brasiiliast, Venemaalt, USAst ja muidugi Balti riikidest.

 

UITi võlu seisneb hetkelisuses, mis annab võimaluse jõuliselt elustada kohad Tartus, mis ei ole aastakümneid elu näinud või mis pikemat aega elu ei kannataks - endised mahajäetud hooned või alad, mis argirütmile vastu ei pea. Nendele aladele ajutiselt elu sisse puhumine kasvatab linna mõtteliselt ja julgustab vaatlejat unistama.