LINNAPARASIIDID:
EVA MUSTONEN (EE)

installatsiooniprogramm

Tänavune UIT festivali installatsiooniprogramm võtab luubi alla parasiitarhitektuuri. Nii kohalikud kui ka rahvusvahelised kunstnikud on linna vaadanud n-ö parasiidi pilguga, otsides uusi eluvõimalusi ruumi puudu- või ülejäägis. Linnaparasiidid on leidnud endale peremehe imekitsas ruumis hoonete vahel, mahajäetud tehasehoones, rohtukasvanud tiigis ja unustusse vajunud kinos. Installatsioonid on puistatud üle Tartu, mine otsi nad üles!

foto: Gadea Burgaz

Eva Mustonen (1986) on viimase paari aasta jooksul esinenud näitustel peamiselt vanakraamist ja tee-ise-esteetikast tõukuvate tervet ruumi hõlmavate installatsioonidega. Mustonen ammutab inspiratsiooni isiklikest lugudest, tõlkides neid ümber esemete, käsitöö ning lühijuttude keelde. Korduvad teemad on kodu ja käsitöö (ning nende tähendus), naiskogemus ning kunstitegemise köögipool.

 

Mustonen on esinenud näitustel Eestis ja välismaal. 2014. a pälvis ta aasta noore tekstiilikunstniku preemia ja 2017. a Wiiralti stipendiumi. Praegu elab ja töötab ta Tallinnas.

Kunstniku lehekülg