LINNAPARASIIDID:
VARVARA & MAR (EE/ES)

installatsiooniprogramm

Tänavune UIT festivali installatsiooniprogramm võtab luubi alla parasiitarhitektuuri. Nii kohalikud kui ka rahvusvahelised kunstnikud on linna vaadanud n-ö parasiidi pilguga, otsides uusi eluvõimalusi ruumi puudu- või ülejäägis. Linnaparasiidid on leidnud endale peremehe imekitsas ruumis hoonete vahel, mahajäetud tehasehoones, rohtukasvanud tiigis ja unustusse vajunud kinos. Installatsioonid on puistatud üle Tartu, mine otsi nad üles!

LINNAPARASIIDID / 18.-21. august /

10 teost / üle linna / erinevad asukohad
 

VARVARA & MAR kunstnikeduo on loodud 2009. aastal ja selle moodustavad Varvara Guljajeva (sünd 1984 Tartus) ja Mar Canet (sünd 1981 Barcelonas), kelle teosed on sageli tõukunud digitaalajastust. Oma kunstnikupraktikas seisavad nad silmitsi sotsiaalsete muutustega ja tehnoloogilise ajastu mõjudega. Peale selle huvitab neid kineetika ja osaluskunst, mis on oluline osa nende loomingust. 

 

Kunstnikepaar on oma teoseid näidanud arvukatel rahvusvahelistel näitustel ja festivalidel. Varvara & Mar töid on eksponeeritud ZKM-is (Karlsruhe), MAD-is (New York); FACT-is (Liverpool), Santa Monicas (Barcelona), Barbican Centre’is (London), Onassise kultuurikeskuses (Ateena), Ars Electronica Museum-is (Linz) jpt. 

 

Varvara omandas doktorikraadi 2018.a Eesti Kunstiakadeemias. Tal on magistrikraad digitaalmeedias Lübecki Ülikoolist (ISNM) ja bakalaureus infotehnoloogias TTÜ IT Kolledžist.

 

Mar on kaitsnud bakalaureusekraadi nii ESDi School of Designi (Barcelona) kunsti ja disainiosakonnas kui ka University Central Lancashire’i (UK) arvutimängude arenduse osakonnas ning magistrikraadi interaktiivse kunsti (Interface Cultures) alal Linzi Kunsti- ja Disainiülikoolis. Praegu on Mar BFMi doktorant ja CUDAN-i uurimusgrupi osa. 

VARVARA & MARi koduleht

foto: Laura Strandberg