Linnafestival UIT on 17.-20. augustil 2016 Tartus neljandat korda toimuv rahvusvaheline interdistsiplinaarne linnaruumi festival.

UIT tabab Tartus juurdunud mustreid, millesse on põimitud teatud viisid, kuidas ruumi näha ja kasutada. Festivalisündmused pakuvad publikule uut ja värsket võimalust oma linna tunnetada ja teise pilguga vaadelda.
Festivali programmis on esindatud nii Eesti kui väliskunstnike kohaspetsiifilised teosed: etendused, installatsioonid, kontserdid, linnatuurid ja -mängud, sealhulgas on kavas ka lastele suunatud sündmusi. Varasematel aastatel on festivali külastanud artistid näiteks Itaaliast, Hispaaniast, Suurbrittanniast ja ka Leedust ning Lätist.

UITi kui festivali tugevus seisneb selle hetkelisuses, mis annab võimaluse jõuliselt elustada kohad Tartus, mis ei ole aastakümneid elu näinud või mis pikemat aega elu ei kannataks - endised mahajäetud hooned või alad, mis argirütmile vastu ei peaks. Nendele aladele hetkeks elu sisse puhumine on aga äärmiselt oluline, sest see kasvatab sisemiselt suuremaks selle pretensioonitu Tartu, mis eelkõige noortele ajapikku kitsaks jääb.

Facebook
Instagram