Installatsioonid
“Kohtumine võõraga”


2016. aasta festivali avalik üleskutse kutsus kunstnikke uurima võõraste suhtlust linnas ning nende võimalikke kokkupuutepunkte. Üleskutse lähteülesanne oli luua installatsioon, mis soodustab suhtlust võõraste inimeste vahel.

“Võõra(s) tunnel”
Oma tavapärasel koduteel, jalutuskäigul või tervisejooksul olles kohtad teel takistust. Kas muudad harjumuspärast trajektoori või tavapärast käitumist? Kas jätkaksid oma sirgjoonelist teed isegi, kui see eeldab suhtlust tundmatuga? Miks minna otse kui saab ka ringiga?
“Võõra(s) tunnel” püüab lõhkuda ideed võõrast, luua lähedasem ja sõbralikum kogukond. Tunnel segab möödujat oma tavapärasel, mugaval trajektooril - inimestel on võimalik jätkata oma sirgjoonelist teed, kuid nad vajavad selleks võõra abi.

Autorid: Andrea Tamm, Monica Knoll, Gerda Kaasik (EKA sisearhitektuuri magistrandid)

17.-20. august, Emajõe tänav
“Minusoid on Sinusoid”

Võõrus on tunne, olukord või meeleolu, mis on alati õhus ning ootamatult kehastuda võib. Sama on äratundmisega. “Minusoid on Sinusoid'' näitab ennast linnale vibreerivate seintega musta kastina, kuhu sisenemine on ühtaegu väljumine tähendustest üleküllastunud linnatänavalt. Taktiilne heliinstallatsioon, mis katab kinni kireva ümbruse ja loob mehhanosensatoorseks ühisvõnkumiseks soodsa keskkonna, andes puhkust muidu üliagarale silmale. Venitatud lävepakk, ümberhäälestus, õpitud tähenduste lahustamine...kogemust ei saa ette ära öelda. Ta on siin ja praegu, läheneb teatrile, alati säilib moment, et midagi võib käest ära minna, aga see võimalus ise annab olukorrale ühtlasi pinevust.

Autorid: Merilin Kaup, Mariann Tihane, Annika Kangur, Liina Soosaar, Madis Vahtramäe

17.-20. august, Kaarsilla Raekoja-poolne ots