ELAVAD AIAD

17. august kl 14:00 ja 18:00 rattatuurid algusega Uuest Õuest (Lai 37 taga)
17. august aiad avatud niisama uudistajatele
17. august 20:00 Musta Koera Aias (Kalevi 74a) Liis Ringi kontsert (tasuta)

MIS ON Elav Aed? See on aia loomine lisaväärtus(t)ega. Elavas Aias on lubatud kõik - nii taimekasvatus, permakultuur, kunstinäitused, avalikud kontserdid, pizzategu, kohvikupidamine, lõkkeõhtud, peenratöötoad ja kõik, mida veel ette kujutada ei suuda. Sinna võib tulla avastama ja rõõmustama, õppima midagi uut, kohtuma inimestega. Elav Aed võib olla väga eripalgeline ja eriotstarbeline, ta ei allu tavareeglitele ning ta pole kunagi valmis. Talle meeldib uus ning põnev, katsetamine, mäng ja avastused. Elav aed kutsub kaasa elama!

MIS TEEME? Tutvustame nelja aeda, mis on oma eri nägudega ja näitavad natuke valgust sellele, millised elavad aiad võivad olla. Kohalikud aialised on ootamas, neile saab külla minna, näpud mulda või hoopiski värvipotti pista ja inspireeruda ning soovi korral mõne aiakogukonnaga liituda. Või ehk hoopis ammutada mõtteid oma aia elavdamiseks!

MILLAL? Aedadega tutvumiseks on kaks võimalust. Saab minna omapäi - aiad on avatud kl 14 kuni jaksu jätkub. Ning võib liituda ka aiatuuridega - need saavad alguse kl 14 ja kl 18 Uuest Õuest (Lai 37). Registreerumine tuurile liisi@uit.ee!

MILLISED elavad aiad luubi all on?

Galeriiaed (Ujula 27) näitab kunsti vabas õhus, ühe päris kodu aias. Ta sündis soovist esitada endale väljakutse - kas on võimalik aeda kasutada ka teistmoodi kui peenramaana - mil määral ja mis mastaabis?

Emajõe aed (Ujula 98) sai alguse kahe entusiasti käte muldapanekust. Aia Idee on kasvatada värsket toitu Tartus kohalikele. Märksõnad, millest veel juhindutakse, on kokkamine aias , kasvuhoone, installatsioonid ja kunst.
Rohkem infot: facebook

Musta Koera aed (Kalevi 74a) tekkis, kui maja praegused elanikud Karlovasse kolisid ning soovisid teha midagi, mis oleks avatud, aga samas isiklik. Ideest räägiti oma teistele sõpradele, kolleegidele ja tuttavatele. Nii saadi kokku grupp inimesi, kes oma vabatahtliku panusega on Musta Koera Aia loojateks.
Rohkem infot: facebook

Vaksali aed (Tiigi 67) on toonud kokku permakultuuri- ja kogukonnahuvilised üle Tartu, loodud omal nõul ja jõul ning katsetab jätkusuutliku ning koosloova linnaaianduse piire. Aed on avatud kõigi huvitatute nõule ja jõule. Rohkem infot: facebook

Ohvitseride pargi ideeaed (Puiestee 73b) - See aed veel ideelisel, soovide tasandil ning pole endale veel füüsilist väljundit leidnud. Kas ka seda võib nimetada elavaks aiaks?
Rohkem infot: facebook